Haber

6 yaşındaki çocuk istismarı davası gündeme geldi

Sanıklar Kadir İstekli, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatima Gümüşel’in 6 yaşındaki kız çocuğuna (HKG) cinsel istismardan yargılandığı davanın 22 Mayıs 2023’teki ilk duruşması ertelendi. 30 Ocak 2023, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın talebi üzerine.

Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızı HKG ile 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikah kıydığı iddiasıyla ilgili iddianame geçtiğimiz günlerde kabul edildi. İddianamede Kadir Wishli için 30 yıldan, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatima Gümüşel için 18 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istendi. HKG’nin olayla ilgili avukatı, sanıklar Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatma Gümüşel’in tutuklanmasını talep etti. HKG’nin avukatı da belgenin kapatılmasını istedi.

BAKANLIK İSTEDİ İlgili bakanlıklar olaya müdahil oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, duruşma tarihinin ertelenmesini talep etti. Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi talebi kabul etti. Kadir İstekli, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatima Gümüşel’in hakim karşısına çıkacağı ilk duruşma, 22 Mayıs 2023’ten 30 Ocak 2023’e ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu