Haber

Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personeliyle buluştu

Kurum çalışanlarını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışanları ile bir araya gelerek incelemelerde bulundu.

Vali Yardımcısı Yunus Coşkun, İl Müdürü Selami Ersen ve Şube Müdürleri tarafından karşılanan Vali Eldivan, müdürlük birimlerini ziyaret ederek tarımsal iş ve işlemleri yürütmek üzere kuruma gelen vatandaşlarla selamlaştı.

Eldivan, Bayburt’ta 2023 yılında üreticilere yönelik gerçekleştirdiği tarım ve hayvancılık faaliyetleri kapsamında; Gezici Koyun Çadırı Projesi, Bahçem Tarımdan Eserim Projesi, Organik Kuşburnu Yetiştiriciliği Projesi, Büyükbaş Hayvanlara Sağlık Paketi Projesi, Yöresel Tıbbi Aromatik Bitkiler Kurutma Ünitesi Projesi, Arı Ürünleri Üretimi Projesini inceledi.

Eldivan, Arı Sütü, Polen, Propolis ve Arı Ürünlerinin Katma Değerinin Artırılması Projesi, Yenilenebilir Enerji Sayesinde Çiftçi Güvenliğinin Sağlanması Projesi, Bayburt Meralarında Otlatma Verimliliğinin Artırılması Projesi, Koyun Yetiştiriciliğinde İş Altyapısının Geliştirilmesi Projesi, Naylonların Yenilenmesi Projesi Seralar Projesi, Taşınabilir Silaj Paketleme, 2024 yılında önerilen Proje, Uzak Meraların Değerlendirilmesi

Örtüaltı Sebze Yetiştirme Projesi ile Bayburt’ta tarım ve hayvancılığın verimliliğinin artırılacağını vurguladı.

Sonbahar döneminde köylerde şap aşısı, yeni doğan buzağıların etiketlenmesi, küçükbaş hayvanların aşılanması ve etiketlenmesi, çiftçi kayıt sistemi işlemleri, organik arıcılık için başvuruların alınması gibi birçok çalışmanın devam ettiğini belirten Eldivan, İl Müdürü Selami’ye teşekkür etti. Ersen ve şube yöneticilerine çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz. Onlara başarılar diledi. – BAYBURT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu